Przejdź do głównej zawartości

"Just don't quit!"

Noo to dzisiaj odpoczywam! :) 
tak naprawdę wcale mnie to nie cieszy, nie lubię dni bez treningu, dlatego, o ile siła wyższa mnie do tego nie zmusi, nie odpoczywam (siła wyższa tj. sesja, kontuzja, odwiedziny). Chociaż mówią, że trzeba, że przynajmniej jeden dzień w tygodniu powinien być przeznaczony na regenerację. A niech sobie mówią, jak lubią! Ja nie mogę robić przerw, nie umiem, nie chcę. Jeśli mam jakiś dzień wolny, wtedy nie mogę znaleźć dla siebie miejsca, chodzę poddenerwowana etc. 
Swego czasu miałam tak, iż odpoczynek traktowałam jako pewnego rodzaju słabość, na którą nie chciałam sobie pozwolić, w związku z czym ćwiczyłam dzielnie dzień w dzień, nawet jak mnie coś bolało, ledwo stałam na nogach czy cokolwiek tam mogło mi wówczas być. Nie poddawałam się. Do czasu. Do momentu aż pewnego dnia moja noga nie zaczęła przypominać czegoś na kształt balona i bolała niemiłosiernie. W tym momencie zaczęły się eksperymenty! - masaże kostkami lodu, trzymanie nogi w lodowatej wodzie, masaże, maści końskie, inne maści rozgrzewające, Ketonal + tony tabletek. Ostatecznie chyba jeszcze nie wydobrzałam, takie odnoszę wrażenie po mocniejszym bieganiu. Ale nie dopuszczam myśli, że znów miałabym zawiesić na bliżej nieokreślony czas bieganie. Tylko nie to! Zwłaszcza, że teraz mam dużo czasu, bo wakacje, to i dłużej mogę być na dworze w moim biegowym stroju.. 


Także jestem zdrowa! I wracam, wracam do formy, dzielna jestem! :)


A jako że względnie zdrowe odżywianie trwa, zainwestowałam w owoce i mleko sojowe - będą koktajle. Do warzywnych acz domowej roboty jakoś nie mogę się przekonać, wydaje mi się, że nie potrafiłabym ich odpowiednio doprawić. Kiedyś próbowałam z marchewką, no ale nie wyszło i znalazła się w koszu :D


 


No czy takie zdjęcia nie są motywujące? Mogłabym patrzeć w nie ciągle!

A za chwile i tak wybiorę się na długi spacer - ot w takiej formie dziś poćwiczę! :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…