Przejdź do głównej zawartości

"One day it's gonna be your day!"

Miesięczna, spowodowana kontuzją przerwa przyniosła niechciany efekt, niestety.. a teraz powrót do formy nadal trwa; od razu się chwalę, że tempo i dystans mojego wczorajszego biegu przyrównać można do tego sprzed kontuzji, noo prawie, pocieszać się jednak muszę. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. No i odżywianie, również w tej kwestii jest coraz lepiej - ponownie rozpoczęłam przygodę ze zdrowym odżywianiem (aczkolwiek bardzo ograniczone; dlatego może lepiej stwierdzić że po prostu jest ono zdrowsze od tego co było, a nie że ogólnie zdrowe, bo pewnie tu wiele zastrzeżeń by się znalazło)


Dzisiaj po raz pierwszy biegałam podczas burzy - od razu mówię, że nie chciałabym tego powtórzyć! Nie była to na szczęście burza z prawdziwego zdarzenia, gdzie leje i błyska się co sekundę, ale mimo wszystko grzmiało! Do tej pory udawało mi się zawsze dobiec na czas do domu, chociaż trening w deszczu również zaliczam do przyjemnych, ale jeśli dochodzą do tego błyskawice, to ja dziękuję i siedzę w mieszkaniu czekając, kiedy się rozpogodzi. A jak już mi się czekanie znudzi a pogoda za oknem nadal nie zachęca do wyjścia to ćwiczę w pokoju, zawsze to miła odmiana :)

No i jeszcze biegałam w tym upale, przeżyłam, a więc da się nawet wówczas, gdy odnieść można wrażenie, że nie ma czym oddychać - bieg w takich warunkach to jakieś nieporozumienie! Jeśli nieporozumienie, to było ono bardzo przyjemne; pomijając moje protesty że chcę wolniej, nie mam sił i ogólnie że się poddaję. Nie poddałam się, walczyłam, za co dziękuję! I oby tak dalej :)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…