Przejdź do głównej zawartości

"The war has begun and it's between you and you!"
Przypomniały mi się moje biegowe samotne początki..Przypomniały mi się również moje biegowe już niesamotne początki... :)
Na samą myśl o tym, jak bardzo się stresowałam przed pierwszym wspólnym biegiem, mam uśmiech na twarzy. Miałam miliard obaw odnośnie do tego biegu, a to, że nie podołam, że towarzysz biegowy będzie biegł za szybko, nie dotrzymam mu kroku, odpadnę po kilometrze, nie będzie o czym rozmawiać, a jak już znajdziemy wspólny temat to nie będę w stanie nic sensownego powiedzieć - bo przecież o oddychaniu też muszę myśleć! :) Jak się okazało nie było źle, a raczej było bardzo przyjemnie! - zwłaszcza, że już na początku usłyszałam, że to dzięki mnie biegowy towarzysz zmotywował się do wyjścia z domu, a tak okropnie mu się nie chciało. Wyobrażacie sobie?! - ja, jeszcze wtedy początkująca biegaczka, mogę kogoś zmotywować! - od razu poczułam siły w nogach i wiedziałam, że nie będę narzekać, zacisnę zęby i pobiegnę. I co? Oczywiście się udało! Może tempo nie wynosiło 4 min/km, ale o żadnej powoooolnej 6 też nie było mowy, czyli takie normalne tempo :)

 I od tego pierwszego [już dość dawno odbytego biegu] wiem, że bieganie z kimś to niezła frajda i to bardzo motywująca do wyjścia z domu - bo ktoś czeka, bo komuś się obiecało przecież, przez lenistwo nie można zawieść :) no i też świadomość, że ktoś gdzieś trenuje, również może być impulsem do wyjścia na własny trening -  bo przecież jak się spotkamy nie mogę być jakimś nieudolnym biegaczem, ha! to są moje motywujące myśli [jedne z wielu rzecz jasna] i co najlepsze - DZIAŁAJĄ! :)

Z tego właśnie powodu staram się szukać biegowych ludzi - początkujących, zaawansowanych, jakichkolwiek! Jak się okazało ludzie mający tę samą pasję zawsze znajdą wspólny temat do rozmów, a jeśli nie to można porozmawiać chociaż i o pogodzie. No i dzięki wspólnemu bieganiu można odkryć nowe biegowe ścieżki, udoskonalić technikę. Albo chociażby zmienić godziny biegania - ja początkowo wychodziłam jedynie wieczorami, tak między 20 - 21, bo było już ciemno i ludzie nie widzieli mej umęczonej biegiem twarzy - tak, przyznaję się, głupio mi było biegać, zwłaszcza że twierdziłam, iż kiepsko mi z tym idzie :D ale dzięki wspólnym biegom, gdzie niektórzy woleli lub mogli biegać jedynie w dzień lub z rana, zauważyłam, iż bieganie wśród ludzi niezainteresowanych biegiem może być również przyjemne :D

A tym, co mi się obecnie najbardziej podoba w bieganiu jest machanie :) czy to machają inni biegacze, czy rowerzyści, czy pasażerowie samochodów - ktokolwiek! Ważne, że machają i tym oto sposobem mam wrażenie, że zostałam zaakceptowana, przyjęta do biegowej społeczności miasta, w którym obecnie przebywam. Dlatego i ja do Was, Drodzy (nie)Biegacze, macham!I jeszcze się pochwalę, że w końcu zdobyłam nową książkę! Moim długo oczekiwanym nowym książkowym nabytkiem jest  "Bastion" Stephena Kinga - nie e, nie myślcie że liczę na pobicie kolejnej życiówki. :) i teraz ciągle mam dylemat biegać czy czytać, czytać czy biegać. A może by tak zacząć po prostu kupować audiobooki...


Komentarze

  1. ja lubię biegać zarówno sama jak i z kimś. wszystkiego po trochu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…