Przejdź do głównej zawartości

Adventure that never ends :)


Ahhahahahah, od kilku lat cyklicznie nachodzą mnie chęci posiadania lustrzanki, to takie moje dziecięce prawie marzenie, zapominane na dłuższy czas, by później ze zdwojoną mocą dać o sobie znać. Tak, to jest właśnie ten moment, kiedy znów zapragnęłam ją mieć! I nic nie daje tłumaczenie sobie, że przecież nie mam za bardzo czasu na robienie zdjęć, a dla tych, które robię obecnie wystarcza mi aparat z telefonu, który jednak jest poręczniejszy - prawie zawsze mam go pod ręką. Także, jeśli myśleć logicznie, to racja, aparatu nie potrzebuję, nie teraz. Ale jak nie teraz to kiedy? Zawsze przecież znajdzie się jakikolwiek powód by go nie kupić. I tak sobie rozmawiam ze sobą, oglądam różne aparaty i na oglądaniu pewnie znowu zakończę. No, chyba że naprawdę znajdę taki, któremu oprzeć się nie dam rady, ale wątpię. W końcu chyba póki co bardziej nie lubię wydawać pieniędzy niż chcę mieć lustrzaneczkę :DWczorajszy brak biegania, odbił się na moim samopoczuciu. W sumie nie to było przyczyną gorszego nastroju
, ale na pewno nie pomogło w tym, bym poczuła się lepiej. Wręcz przeciwnie, czułam się, jakbym dostała patelnią w głowę. Nie raz, bo takiego uczucia już kilkukrotnie doznałam. Jakby po prostu ktoś stał nade mną i walił tą patelnią przez dobrych kilka godzin, co jakiś czas dodając do tego rzut piłką lekarską do celu, którym akurat musiał być mój brzuch. Jak szaleć to na całego przecież, ale wytrzymam, a co. Miałam taki mętlik w głowie, że nawet siedzenie i patrzenie się w ścianę było dla mnie zbyt męczące. Ale przecież wczoraj padało noo, to jak biegać? Jak deszcz mnie złapie w trakcie treningu, to spoko, nie ma problemu, o ile nie ma burzy, ale wyjść jak już pada? - z tym jednak mam duży problem ;/ 

Zbyt poddenerwowana, by dalej spać, zwlokłam się z łóżka koło 4, po jakichś 2 godzinach snu. No świetnie, na pewno będzie udany dzień, już ja to widzę ;/ 
I z takim nastawieniem po kilku godzinach postanowiłam pobiegać. 

Dzisiaj z założenia miał być bardzo lekki trening, taki w sam raz na uspokojenie się, przemyślenie wszystkiego i podjęcie decyzji. Nie wytrzymałam jednak długo, to narastające od kilku dni napięcie musiało znaleźć gdzieś ujście. Nie mogłam się powstrzymać. Brakowało mi tego uczucia sponiewierania, walki ze sobą, zrobienia sobie na złość - ha, niech sobie te nogi bolą. Niech coś boli, bym poczuła, że żyję. Zapomniała.

I tak na którymś z kolei podbiegu kiedy byłam tak wyczerpana fizycznie, psychicznie i pod każdym innym względem, o ile można być jeszcze pod jakimś wyczerpanym, dokonałam wyboru. Obawa przed objęciem złej drogi zawsze jest. Ale to moje życie i zamierzam się cieszyć tym, co mam, bez względu na to, co się wydarzy i co mówią inni. Bo bez względu na to, jaką decyzję podejmę, zawsze znajdzie się ktoś głoszący słynne "a nie mówiłem?". A umiejętność wmawiania sobie miliarda różnych dziwnych, często sprzecznych z rzeczywistością rzeczy, która jest u mnie na bardzo wysokim poziomie, prowadzi do tego, że wiem, co z obranej właśnie przeze mnie drogi wyniknie. Trudno.

I tak sobie wmawiam, że to moje samopoczucie było wynikiem braku treningu, bo teraz czuję się już prawie normalnie, chociaż świetnie zdaję sobie sprawę jaka jest prawda. Jaki był powód, to nieistotne, ważne, że bieganie pomogło, że już minęło. Minęło może na chwilę, a może już na dłuższy czas, może na zawsze, kto wie. Ja tego nie wiem na pewno, mam tylko nadzieję. A póki co najważniejsze jest, że się zregenerowałam psychicznie, uśmiecham się.. :)

Komentarze

 1. brak ruchu dnia poprzedniego na mnie też źle wpływa :C :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jesteś potwierdzeniem stwierdzenia,że aktywność fizyczna wytwarza hormony szczęścia :<

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym nowy aparat, ale szkoda mi kasy.

  OdpowiedzUsuń
 4. gratuluję samozaparcia, tak trzymaj! :P
  super blog, zapraszam do mnie :)
  gabaporada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Też marzę o lustrzance, ale jest tyle rzeczy w które powinnam zainwestować, że chyba jeszcze poczekam ;). Mam nadzieje, że Twoje szybko się spełni!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…