Przejdź do głównej zawartości

Don't tempt, don't say, don't call..

Kolejny biegowy trening za mną. A wczoraj nawet trening po schodach był. I to z obciążeniem. W doborowym towarzystwie na dodatek :D

A ze mną.. jest coraz lepiej. I psychicznie, i fizycznie.

Ostatnio tak narzekałam wszystkim dookoła, że biegać to mi się nie chce. Przez myśl mi nawet przeszło rzucenie biegania na dobre. Chyba byłam w jakiejś totalnej rozsypce :D bo jak człowiek może dobrowolnie porzucić coś, z czym tak bardzo się identyfikuje, co daje mu tyle radości? W ogóle, jak Biegacz może porzucić bieganie? No właśnie nie może.
I ja tego też nie uczynię. Wręcz przeciwnie..

teraz postanowiłam, że dzielna będę. Przecież poddać się można tak łatwo. A że się poświęcałam podczas zimowych biegów i tyle tego smogu się nawdychałam, to teraz, gdy powietrze jest dobre, nie mogę mieć kryzysów. Zimą niech się dzieje wola nieba, teraz zaciskam zęby i do dziiieeełaa! BIEGAM :)

Swoją drogą zyskałam prawdziwą motywację do treningów. I to nie jedną, a kilka. Jest nią zwłaszcza zbliżający się półmaraton w Krakowie, a dokładniej meta znajdująca się na arenie! Może i głupie, ale do mnie to przemówiło, a nawet namówiło mnie do ładnych treningów, o ile wygram z brzuchem. Uśmiecham się na samą myśl o prawdziwym bieganiu.. :)

Poza tym na nowo poukładałam swoje priorytety. Uporządkowałam myśli, zadecydowałam, czego chcę i jaka chcę być dalej. Tak, to wszystko wydarzyło się podczas przedwczorajszego niewinnego biegu.I tak sobie myślę, że to niebiegowe życie, które ostatnio dane mi było wieść, było puste, czegoś mi ciągle brakowało, zniecierpliwienie i frustracja były na porządku dziennym, nie byłam sobą.  
To życie po prostu nie było moje..

Bo moje życie to ja i bieganie, nie inaczej :) i jak się już połączy te dwa elementy to nic nie jest mi straszne i nic mnie nie zatrzyma.

Ale Wasze kciuki i tak mi się bardzo przydadzą podczas mojego biegowego powrotu. Zrealizować mój treningowy plan, to niezłe wyzwanie. Poprzeczka została już podniesiona, nie ma odwrotu :)

Komentarze

  1. też biegnę w tym półmaratonie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę trzymać kciuki, świetnie Cię rozumiem. Bez pasji czujemy się wyjałowieni, ona daje energię i motywację do życia :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…