Przejdź do głównej zawartości

I stand even when I fall..

Tak bardzo chciałam pobiegać. Poczuć tę radość, mieć świadomość, że robię coś w kierunku zbliżającego się wielkimi krokami półmaratonu, w którym jak widzę nie będzie dane mi wziąć udziału. A tak to co..

to nie był dobry trening. Był zły. Okropny. Najgorszy. W sumie to nawet trening biegowy nie był..

Przez ostatnie dwa dni ćwiczyłam w domu, nie miałam większej ochoty wychodzić z domu, gdy było tak gorąco, a co dopiero biegać w taką pogodę. I tak patrząc z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że to był bardzo dobry wybór. Skoro dzisiaj było względnie chłodno a czułam się tragicznie, to ciekawe co działoby się ze mną wczoraj..

A co dzisiaj ze sobą zrobiłam? Żeby się zmotywować w końcu do biegania, napisałam do koleżanki, czy ma może w planach na dziś bieganie. Na szczęście miała :) także miała być dycha, spokojna, ot taka na rozmowę. Ale nie było dychy. Stało się zupełnie inaczej..

Po kilometrze wspólnego biegu widziałam, że dzieje się ze mną coś nie tak, brzuch znów o sobie przypomniał. Planowałam przeczekać i biec dalej. Ale już nie mogłam, zobaczyłam ławkę i poprosiłam koleżankę, by pobiegła dalej, nie marnowała treningu, a ja poczekam na nią aż będzie wracała i pobiegniemy razem, o ile już będę mogła. Co prawda nie chciała, ale przez moje zapewnienia, że już takie bóle przechodziłam, zgodziła się w końcu pobiec dalej.
Jak ja później żałowałam, że jednak nie została ze mną. Tym razem było ze mną o wiele gorzej niż przy poprzednich bólach.. tym razem najpierw widziałam czarne plamki, by po chwili nie widzieć zupełnie nic. Tak, tym razem zemdlałam. Dobrze, że prawie na tej ławce leżałam, upadek nie był  taki bolesny..

Tyle ludzi przeszło obok mnie, patrzyli się na mnie (niektórzy nawet potrafili oglądać się miliard razy), a jakoś prawie nikt nie miał najmniejszej ochoty podejść i spytać się czy wszystko w porządku. A w porządku nie było i było to widać. Koleżanka była przerażona, jak mnie zobaczyła później. Odprowadziła mnie do domu nawet! :D na początku szłam na miękkich nogach, mając wrażenie, że zaraz padnę, ale było coraz lepiej ze mną, już jest w miarę dobrze. Czyli mam to samo co w listopadzie czy wiosną, czymkolwiek to jest.. tylko każdy kolejny raz jest intensywniejszy..

A co teraz zrobię? Pewnie pójdę jutro pobiegać, spróbuję. Muszę zacisnąć zęby i biec, a jak zemdleję to się poobijam, trudno. I jeszcze wędrówki po lekarzach zacznę, już dłużej tego odkładać chyba nie mogę, nie powinnam.


I nie, nie jest mi wcale do śmiechu. Załamuję się powoli..

Komentarze

 1. Dziwne,że nikt nie zareagował...Zwłaszcza,że na bezdomną na pewno nie wyglądałaś. Na szczęście wyszłaś z koleżanką ;) Btw. Powinnaś udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie na wyniki - kiedys miałam podobne dolegliwości, tyle ,ze podczas okresu i przy braniu gorącego prysznica (:D). Dbaj o siebie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przykro mi, że trening się nie udał, a znieczulica jest straszna :/

  OdpowiedzUsuń
 3. ja bym poszła do lekarza, bo nawet biegając w upały po kilkanaście kilometrów to nie jest standardowa sytuacja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie powinnaś zrobić badania :/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…