Przejdź do głównej zawartości

"Lost sense of time and all seasons"

Znalazłam pocieszenie w nieposiadaniu endomondo i jakichkolwiek innych stron monitorujących aktywność fizyczną. Chciałam porównać jak biegało mi się w poprzednim roku w lipcu z tym jak (nie)biegało mi się w tym roku. Ale w lipcu 2014 roku na endomondo jeszcze nic nie było, uff! :D

Taką pierwszą, dość udawaną kontrolę  nad swoją sportową częścią życia zaczęłam prowadzić w sierpniu. Wcześniej to raczej opierało się na odhaczaniu kolejnych treningowych dni - nawet jeśli przebiegłam kilometr, trening zaliczałam do udanych, w końcu nie siedziałam bezczynnie w domu..
Noo i jak było co kontrolować, to tego nie robiłam. A teraz, gdy nie mam czego wpisywać czy tam też zgrywać, mam taką wielką ochotę posprawdzać efekty ;/ 

obecnie efekty co prawda są, ale nie w nogach.. w głowie i brzuchu ;P nie, żebym przytyła, bo to nie ja od tycia jestem, ale sobie chociaż dzielnie brzuszek ćwiczę, chociaż tyle dobrego..

 Ostatnio mój biegowy blog stał się tylko blogiem, w którym opisywałam jakieś głupoty. Będąc na weekend w domu przeszło mi przez myśl, że skończę z blogowaniem.. (kurdeee, ostatnio chcę ze wszystkim kończyć :D ) no bo po co miałabym go prowadzić. W sumie jak nie biegam, to o czym mam pisać.. o diecie, z którą sama mam problemy czy też dodatkowych treningach wzmacniających, które w ramach odpoczynku od ustaw sobie dodaję? 

I całe to myślenie doprowadziło mnie do stanu, że przestałam myśleć o sobie w kategorii Biegacz :( mój życiowy kryzys nadal trwa. I muszę z podniesioną głową go przezwyciężyć, bo inaczej stanę się tylko wegetującym człowiekiem. 
A to chyba najgorsze co mogłoby mi się przytrafić na chwilę obecną ;)

I tak walcząc ze sobą, wstałam z fotela. Przebrałam się, jakimś cudem nie uległam proszącym oczom mego Psa, żeby zabrać go ze sobą. I poszłam, a raczej pobiegłam dookoła jeziora. Jednak to nie był dobry pomysł. Gorąco strasznie, nie miałam czym oddychać. Jakieś robactwo zaczęło się zlatywać jak tylko się na sekundę zatrzymałam, także nawet na dłuższy przystanek nie miałam co liczyć. I tak sobie biegłam powoli, żeby w połowie trasy odkryć, że w rodzinnej miejscowości potrafię się zgubić :D

Wymęczona, ale za to jaka szczęśliwa dotarłam w końcu do domu! 1,5l wody to była pierwsza rzecz na jaką się rzuciłam po otwarciu drzwi, później było już tylko łóżko :)

Jeśli myślicie, że to był koniec treningu, to się grruuuuubo mylicie! Te proszące psie oczy tak mi utkwiły w głowie, że nie mogłam długo poleżeć. Pies też musi mieć coś od życia :D
i teraz już bez żadnego problemu wyszłam z domu na spacer, taki trochę udawany to był, boo pobiegałam sobie razem z Psem, który nie dowierzał, że ktoś z nim biega! I o dziwo, dotrzymałam mu kroku. Także albo to moja kondycja jest tak dobra, albo psa trochę kiepska. Oczywiście wolę to pierwszee! 

I jeszcze jedno.. trzymajcie się mocno, bo w następnych postach będzie się działoo. Jest plan, jest wieeeelka chęć, to i efekty będą, zawsze są! :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…