Przejdź do głównej zawartości

Run ahead of time !

PZU Cracovia Półmaraton już blisko.. zaczynam się powoli stresować :(

"Głupie pół godziny i wszyscy będą szczęśliwi. Poczuł się jeszcze bardziej zmęczony na myśl o całym tym czasie, który przelatywał mu przez palce. Stanie w korkach, tysiące pustych godzin w sądzie, bezsensowne dziury w pracy, kiedy mógł najwyżej układać pasjansa, czekanie na coś, czekanie na kogoś, czekanie na czekanie. Czekanie jako wymówka, żeby absolutnie nic nie robić. Czekanie jako najbardziej męcząca profesja świata. Górnik przodowy jest bardziej wypoczęty ode mnie, użalał się w myślach, próbując ustawić na suszarce szklankę, na którą naprawdę nie było już miejsca. Dlaczego wcześniej nie zdjął suchych naczyń? Szlag by to trafił. 
Czy dla każdego życie jest tak męczące?"
Z.Miłoszewski - "Uwikłanie"

Właśnie! To tylko głupie pół godziny (bądź też i godzina) treningu i będę szczęśliwa. Tylko jak znów godzinę przed wyjściem zacznę myśleć, że niedługo biegam, to odechce mi się ubierania i wychodzenia z domu, jak wczoraj..


chyba do serca wzięłam sobie przeczytane gdzieś pytanie "kiedy po raz ostatni robiłeś coś po raz pierwszy?" i już kolejny raz chwalę się tutaj swoimi nowymi pomysłami :D 

Tym razem przyszła kolej na plan treningowy. Co prawda od początku istnienia tego bloga przewijała się myśl o usystematyzowaniu w jakiś sposób mojego biegania. Ale zawsze na drodze stawały mi kontuzje, brak czasu, brak chęci, brak pomysłu.. ogólnie jakaś wielka jedna wymówka! Nieporozumienie, nic więcej.

Dzisiaj przysiadłam nad kartką i stwierdziłam, że albo coś stworzę, albo zmarnuję dzień :D jaka motywacja mnie ogarnęła! Oczywiście napisany jest on tylko i wyłącznie przeze mnie, więc liczne błędy się w nim znalazły, nie ukrywam. Czy to za dużo treningów, czy coś po prostu pominęłam.. nie wiem. Patrzyłam w Internecie, jak takie plany wyglądają i przeraziła mnie duża liczba pustych pól - 3 treningi w tygodniu? Tyyyylko? To jak żyć w pozostałe 4 dni tygodnia? :(

Wobec tego, że PLANUJĘ bez biegania czuć się niekomfortowo, w moim dzienniczku nie ma żadnego dnia wolnego. Co prawda życie zweryfikuje i takie dni się pojawią - na pewno kilka dni przed egzaminami wstępnymi. Ale kto powiedział, że założenia trzeba zrealizować w 100% zwłaszcza wówczas, gdy oczywistym jest, że są one niemożliwe do zrealizowania? ;P

Noo to do dzieła! :) baawimyy się na całego! 
Komentarze

 1. Myślę, że jeden dzień wolny od treningów jest potrzebny. Nawet Ci zaawansowani biegacze robią sobie taki dzień :) Powodzenia na PZU, również biegnę! Jakie masz plany wobec tego biegu? : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mój pierwszy półmaraton, więc najważniejsze to ukończyć, później będę bawić się w pobijaniu życiówek :D a Ty jaki czas planujesz??

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Noo mam nadzieję, że będzie dobrze albo chociaż znośnie ;D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…