Przejdź do głównej zawartości

Something must be around the corner . . .

Wcale nie widać, że jem banana! :D


Wczorajszego treningu miało tak naprawdę nie być. Tak się zasiedziałam w książkach, że zapomniałam o obiedzie i zjadłam chwilę przed wyjściem. Serio biegacze nie mogą jeść ryżu? :( A ja lubię ryż.. Jak się domyślacie, bieganie okazało się najgorszą decyzją. Nie było źle, było tragicznie. Więc mój trening to w sumie co najwyżej kilka poprzerywanych odcinków biegu, nawet doczepiłam się do jakiegoś faceta, który ładnie trzymał tempo, tylko w połowie mnie zostawił i dalej już sama dyktowałam szybkość biegu - czyli jak na mnie przystało wolno/szybko, niejednostajnie.. :D
ale nie ma co narzekać i załamywać się niepowodzeniami, tylko trenować. Także to, co działo się wczoraj zachowam dla siebie, bo wstyd i głupio mi i nie wiem co jeszcze.

Wczoraj też patrzyłam na swoje treningi i przyznam się, że strasznie kiepska się stałam. Kiepska w bieganiu sensu stricto. W mówieniu o bieganiu jestem specjalistką, a w odwoływaniu treningów, to przechodzę już normy dozwolone! Za dużo mówienia, za mało robienia! Kurdeee.. godzina biegania to nie jest dużo, a i uczyć mi się później będzie lepiej ;/

Zresztą co za różnica czy godzinną przerwę przeznaczę na bezowocne snucie się po domu, bieganie czy na ćwiczenie w domu, które już  mi się znudziło. I tak będzie to godzina bez nauki, chyba że zamiast dotychczasowej playlisty będę biegała z nagranymi wykładami :D poza tym moje domowe ćwiczenia nie przekładają się na bieganie, przynajmniej ja tego nie zauważam. Może nie dostrzegam efektów dlatego, że nie biegam..? ;/
Jest jeszcze jeden powód dla którego dziś wyszłam na trening - mój piękny przyświecający mi na każdym kroku cel - półmaraton :) tak, wiem, ogłaszam miliard razy wszem i wobec, że nie startuję, że nic mnie on nie obchodzi, że jestem kiepskim biegaczem i na półmaratony się nie nadaję i co najwyżej mogę przebiec 21 km wtedy, gdy między dwójką a jedynką wstawi się przecinek ;D ale tak naprawdę, to chcę wystartować. Nie powiem, że się nie stresuję, bo tak nie jest. A nawet jest gorzej - boję się.

Boję się i to bardzo. Boję się, że brzuch nie pozwoli mi biec, nogi zaczną boleć lub po prostu już mi psychika siądzie na tyle, że się poddam i będę zła na wszystkich dookoła, że oni biegną a ja nie. Boję się, że jak wezmę sobie wodę z punktu odżywczego to ją na siebie wyleję i się nie napiję. Boję się, że jak się jednak do picia wody zatrzymam, to mi się już ruszyć nie będzie chciało. Boję się, że będę biegła tak głośno, że będzie trzęsienie ziemi. Boję się że mi się rozwiążą sznurówki, chociaż nigdy mi się to w trakcie biegu nie zdarzyło. Boję się, że będzie mi albo za zimno, albo za gorąco.
Tak po prostu się boje i tyle. A że w moim życiu stres jest na porządku dziennym, to się nie poddam. Walka i tyle, wygrana czy przegrana, ale zrobię wszystko co w mojej mocy, by było dobrze :)

Także nawet mimo tych wszystkich obaw, jeśli go w połowie będę musiała przejść (no cóż, brak wytrenowania, więc i duże prawdopodobieństwo spaceru się pojawia), to będzie on najpiękniejszy dla mnie. Bo to moje pierwsze zawodowe 21 km. Bo tyle godzin biegu to sama przyjemność (ahhahahahahahah, kiedyś na pewno tak będzie). Bo.. no właśnie? Bo co jeszcze? Nie powiem! Jeśli nie wiecie, to dowiecie się za 2 miesiące z mojej relacji popółmaratońskiej, wcześniej się nie wygadam, o nie! ;P


Także dzisiaj byłoby na tyle :) a za 5 dni mój przedpółmaratoński "sprawdzian" :) a póki co intensywne 5 dni - challenge accepted! - wtajemniczeni wiedzą i niech kciuki trzymają, a Ci co nie wiedzą niech też trzymają i czekają na relacje za 5 dni.. dzięki! :)
 

Komentarze

 1. Dlaczego biegacze niby nie mogą jeść ryżu? O.o

  OdpowiedzUsuń
 2. też nic nie słyszałam o tym, żeby biegacze mieli nie jeść ryżu. chociaż u mnie ryż zdecydowanie nie przed treningiem. zawsze po ryżu czuję się taka bardzo najedzona i ciężko mi się ruszyć ;) może o to chodzi.

  też ostatnio mam problemy z motywacją :/

  OdpowiedzUsuń
 3. czemu biegacze nie mogą jeść ryżu? Nigdy o tym nie słyszałam :) Czekam na tę relację za 5 dni, ponieważ nie wiem o co biega :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja wpierdzielam tony ryżu ;)

  Bardziej unikam makaronów...

  Pozdrawiam
  Fitmaminka

  fitmaminka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…