Przejdź do głównej zawartości

Usain Bolt - Pekin

Bo Usain Bolt miał wczoraj urodziny i jeszcze wygrał, więc trzeba udostępnić.. i nie, nie płacą mi za to, żeby nie było :)


"USAIN BOLT WRACA DO PEKINU PEWNY SIEBIE
Najszybszy człowiek świata wypowiada się przed 15. mistrzostwami świata w lekkiej atletyce.Warszawa, Polska (20 sierpnia 2015) – Najszybszy człowiek świata oraz 14-krotny złoty medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, powraca do Pekinu pewny siebie na 15. mistrzostwa świata w lekkiej atletyce.

- Ostatnie kilka tygodni spędziłem na ciężkich treningach, żeby być w jak najlepszej formie biegowej i obronić swoje tytuły podczas zawodów - wyznał Bolt podczas konferencji prasowej PUMA JAAA.

- Wszyscy doskonale wiedzą, że mistrzostwa są dla mnie najważniejsze. Właśnie dla nich trenuję. Każdy z biegów jest ważny, ale medale i tytuły są przyznawane tylko podczas mistrzostw. Mój tegoroczny sezon biegowy nie był zbyt dobry, ale trener oraz jego zdolności wprowadziły mnie w dobrą formę i pewność siebie – dodał sprinter z Jamajki.

- Treningi są bardzo ważne. Nie rozumiem, jak niektórzy ludzie nie potrafią zrozumieć, ile pracy jest potrzebne, żeby dojść do formy, która pozwoli ci na rywalizację na mistrzowskiej scenie. To mnóstwo godzin pracy na bieżni oraz na siłowni. Na bieżni może to wyglądać na coś prostego, ale stoi za tym ogrom pracy – przekonywał 29-letni zawodnik.
- Pekin jest miejscem, gdzie to wszystko podczas igrzysk olimpijskich w 2008 roku się dla mnie zaczęło. Mam wspaniałe wspomnienia związane z tym miastem oraz stadionem. Wspaniale jest tutaj wrócić, nie mogę się już doczekać powrotu na bieżnię w niedzielę – stwierdził.

Usain Bolt blisko współpracuje z PUMĄ już od ponad dekady, podczas gdy marka wyposaża go w najnowszy sprzęt do biegania oraz treningów. PUMA wprowadziła niedawno IGNITE Runner oraz buty treningowe XT, które Bolt ubiera trenując na bieżni oraz na siłowni.

IGNITE to najbardziej wrażliwe buty do biegania PUMY. Zostały zaprojektowane, żeby zwracać jak najwięcej energii, zapewniać komfort i wytrzymałość. Oddziaływująca przy każdym odbiciu pianka IGNITE odpowiada za sprężyste ruchy i optymalne odbicie. Pianka IGNITE to mieszanka stworzona w oparciu o specjalistyczne badania zwrotów energii i długoletniej wytrzymałości.

Najnowsze buty treningowe IGNITE XT zostały stworzone dla sportowców chcących otrzymać maksymalny zwrot energii włożony w każdy ruch podczas swoich niezwykle intensywnych treningów. Specjalne rowki pozwalają przy tym na szybkie i dynamiczne zmiany kierunku biegu.PUMA
PUMA jest jedną z wiodących światowych marek sportowych, zajmującą się projektowaniem, rozwojem, sprzedażą i marketingiem obuwia, odzieży i akcesoriów. Od 65 lat, PUMA tworzy „szybkie” produkty dla najszybszych zawodników na świecie. Oferuje produkty sportowe oraz odzież codzienną inspirowaną sportowym stylem, w kategoriach takich jak: piłka nożna, bieganie, treningi i fitness, golf i sporty motorowe. Chcąc wprowadzić innowacyjność i „szybki” design do sportowego świata mody, PUMA angażuje się w ekscytującą współpracę ze światowymi projektantami, takimi jak Alexander McQueen i Mihara Yasuhiro. Grupa PUMA jest właścicielem marki Puma, Cobra Golf, Tretorn, Dobotex i Brandon. Firma, z siedzibą w Herzogenaurach w Niemczech, dystrybuuje swoje produkty w ponad 120 krajach, zatrudnia ponad 10 tysięcy osób na całym świecie. Więcej informacji na stronie: http://www.puma.com"

I Usain Bolt jak postanowił, tak też zrobił - znów wygrał! 9,79 na 100 m.. swoją drogą świetny prezent sobie zrobił na urodziny. Też tak chcę! To chyba jeden z lepszych prezentów, jakie można sobie sprawić. Chyba zapiszę się w następnym roku na jakiś bieg walentynkowy i też w dniu urodzin pobiję swoją życiówkę :D

A co ze mną się dzieje? Odnośnie do swoich zawodów też trochę podjęłam decyzji. Że o starcie w półmaratonie zadecyduję dopiero w październiku, na początku miesiąca - najwyżej przepadnie medal, trudno. Ale za to koszulka mi zostanie. Także póki co się nie poddaję i treningowo - dietetycznie wywiązuje się mniej więcej z założeń, uff. Póki co trwam w wierze, że przekroczę tak linię startu, jak i mety - obie z uśmiechem na twarzy. Tylko teraz trzeba w tym wytrwać i zrealizować zamierzenia. Boltowi się udało. Jak będzie ze mną - przekonam się za kilka miesięcy! :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…