Przejdź do głównej zawartości

you gotta change your mindset

Tym razem, chyba po raz pierwszy, pokazuję wyniki z endomondo! :D wydaje się, że mój zegarek nie przepada za wysokimi temperaturami i nawet po zgraniu treningu pokazuje dziwne rzeczy ;/ chociaż dziwniejsze jest to, że jak zgrałam trening z zegarka do endomondo to tu wszystko dobrze pokazuje.. nie rozumiem, nawet nie próbuje :D

Założeniem było przebiec w poniedziałek wieczorem 16 km (oficjalnie tyle miało być, moje plany były jednak trochę inne).. ale to jeszcze nie mój bezproblemowy dystans treningowy, zwłaszcza, że jak sobie pomyślałam, co ja jeszcze po bieganiu muszę zrobić, a raczej czego się nauczyć, to z pełną świadomością swoich czynów postanowiłam wrócić tramwajem do domu :) te 4 km może bym nawet przebiegła, oczywiście wolniej, tempo oscylowałoby pewnie w okolicach 7, ale muszę pogodzić naukę i bieganie. A raczej poświęcić bieganie nauce i wcale mi z tym źle nie jest, a nawet ośmieliłabym się stwierdzić, że dobrze mi z tym :D przed bieganiem uciekam w naukę, przed nauką w bieganie :)

Po jakimś 4 czy 5 km miałam przymusowy postój, powód ten co zwykle - już się powoli przyzwyczajam, że dla mnie trening bez odpoczynku nie istnieje, przynajmniej póki co.
I ot tak, znikąd pojawiła się rozpacz. Naprawdę byłam już na granicy płaczu bądź też krzyku. Nie z bólu (moja tolerancja bólu się znacznie zwiększyła!), nie z przerażenia że zaraz padnę, tylko po prostu z bezsilności.. dobrze, że biegłam akurat późno wieczorem, to nawet nikt nie widziałbym, że płaczę. Ale ogarnęłam się a po dłuższej chwili, kiedy to wmawiałam sobie, że zaraz już będę mogła biec, że będzie dobrze, zaczęłam w to naprawdę wierzyć. Uwierzyłam w to, że kiedyś będę biec tak samo, jak mijający mnie biegacze. A lecieli naprawdę szybko ;) noo, także wszystko się unormowało i mogłam biec dalej.

Mimo 24 stopni biegło mi się już później całkiem dobrze. Wolno, ale dobrze. Nie kontrolowałam swojego tempa ani dystansu, jak to mam w zwyczaju, po prostu biegłam przed siebie. Szczęśliwa, że już jest dobrze, że jestem zmęczona, że jak jeszcze trochę pobiegnę to z mojej koszulki zacznie kapać i będę musiała ją ściągnąć i wykręcić.. :) przez myśl mi przeszło, żeby ściągnąć koszulkę, ale jak zwykle stwierdziłam że mój brzuch nie nadaje się do pokazywania, zwłaszcza że jest dość blady więc na dodatek rzucałby się w oczy, a tego nie chcę, nie lubię, wstydzę się :D
Na szesnachę muszę jeszcze poczekać, nie jestem na nią gotowa. Trudno. Ale nie dam jej spokoju, będę ją atakować aż w końcu podda się, ulegnie. I będzie dla mnie bezproblemowym dystansem do pokonania.

 Chyba wróciłam do dawnego podejścia do biegania :)

Komentarze

 1. dopóki nie zdecydujesz się ściągnąć koszulki brzuch zawsze będzie blady ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia w atakowaniu upragnionego dystansu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powoli i dojdziesz do celu! Grunt to się nie poddawać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia, powoli, małymi kroczkami, a uda się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na wszystko przyjdzie czas i pora, trzymam mocno kciuki i się nie denerwuj! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…