Przejdź do głównej zawartości

But I just want you to know that it's not the end ! To chyba pora na wpis.. żeby powiedzieć Wam, gdzie te zmiany.. No gdzieeee?! Bo nic nie widać. Cicho, pusto.
Zmiany są! Jeszcze nie na blogu, ale są. Zaraz wszystko opowiem


Już jestem! Z nową energią, z nowymi siłami! Moje nastawienie też się zmieniło.

Jeśli już trochę przebywasz na moim blogu, to wiesz, że jestem strasznie impulsywna, o skłonnościach do narzekania już nie wspomnę.
Jeśli natomiast znasz mnie trochę dlużej, to wiesz, że ta impulsywność nie jest aż taka straszna ;) każda zmiana w moim życiu jest zmianą na lepsze. Mimo że początkowo wydaje się być końcem wszystkiego, jest to dopiero początek.. może i ten mój początek trwa trochę za długo, inni przez ten czas pewnie staliby się już baaardzo wytrenowani. Jednak ja mam usprawiedliwienie dla siebie. Nie będę Was tu tym zanudzać, ale naprawdę nie było tak, że nie chciało mi się wychodzić biegać. Owszem, może zdarzały się takie sytuacje, ale gdyby tylko o to chodziło, to aż tak bym nie poległa w tej mojej biegowej karierze.
Także mój biegowy początek trwa. Nie, nie jest to nowy początek. Od ponad roku jest ten sam, cały czas.

.. ale ten mój permanentny początek może będzie także i początkiem Twojego biegania, bo może w jakiś sposób uda mi się i Ciebie zainspirować, zachęcić do treningów. Poruszyć tę biegową strunę serca, którą każdy na pewno gdzieś tam ma! Spróbuj, bo warto :)

Tak wszystkich ganię za zapominalstwo. Autentycznie! Jeśli, ktoś nie pamięta określonej daty, która ma dla mnie dość duże znaczenie, to zaczynam się denerwować. Przecież trzeba pamiętać..

A sama ostatnio zapomniałam o swojej blogowej rocznicy :(
tak wyszło. Poza tym nie za bardzo byłoby co świętować. Mój blog jest biegowy, a ja nie biegam za dużo. Jeśli chodzi o treningową część tego blogowego roku, to najchętniej bym ją wycięła. Nie wszystko, ale większość. Niektóre treningi były całkiem przyjemne. Niektóre.

Ale się nie da. Czas zacisnąć zęby i zacząć coś zmieniać. By było lepiej, najlepiej ;)

Ostatni wpis był z tych, z których każdy mógł zrozumieć, co chciał. Dotychczas o swoim bieganiu mówiłam jak o udawanym bieganiu, bo ja przecież biegać nie umiem. I to moje udawane bieganie trwało dość długo. Ale koniec z tym. Zrywam z udawaniem. Teraz już dojrzałam do tego, by zacząć biegać naprawdę.
Może nie chodzi tu o realizowanie konkretnego planu treningowego, co raczej o przykładanie się do treningów. Żeby pasja, która tak rok temu zawładnęła moim życiem, raz jeszcze stała się częścią mnie. I już została na zawsze. Żebym nie tylko była kibicem, ale żeby w końcu ktoś z mojego powodu doświadczył uczucia, jak to jest czekać na mecie na tę jedyną osobę!

Wobec tego trzeba zacząć wychodzić na treningi - to chyba podstawa :D
tylko muszę się jeszcze przyzwyczaić do pogody, bo zimno jest strasznie!
I do wysiłku - aaa strasznie dawno nie miałam tak, że nie mogę złapać tchu, okropneeee!


przez ten mój ostatni niebiegowy czas, bawiłam się przede wszystkim we wzmacnianie mięśni brzucha, może o to w tej całej mojej biegowej tragedii chodziło.. może to mięśnie miałam za słabe i dlatego tak cierpiałam na treningach? Wobec tego, żeby coś chociaż quasi-biegowego zrobić robiłam wszystkie możliwe ćwiczenia na brzuch! Chyba nie ma takiego, którego bym nie poznała
(nie mówię, że wszystkie wykonywałam prawidłowo, ale próbowałam) :D
a teraz czekają na mnie trzy biegi. Wiem, że jak wystartuję, to te dwa październikowe nie będą zadowalające. Moja dieta, odpoczynek, trening poległy.
Zrobię co w mojej mocy, by za bardzo nie cierpieć na trasie, ale zostało zbyt mało czasu. I jestem tego w pełni świadoma. Także nie zdziwcie się, jeśli zamiast relacji z mojego biegu, dostaniecie relację z mojego kibicowania. Nie wiem jeszcze, jaką decyzję podejmę odnośnie do startów, nie opowiadam się póki co za żadną opcją. Na linii startu się pojawię i dopiero wtedy zadecyduję. Wystartować bym chciała, ale czasem trzeba być realistą.

Pytanie tylko, czy to jest właśnie ten czas na bycie realistą..?A teraz z zawodami czy też bez, cieszę się swoją biegową przygodą.
Wiecie, że już jest jesień? Ja bym ją prawie przegapiła - poszukam jej dziś w Lesie! :)

Komentarze

 1. "quasi-bieganie" przestańńńńń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. W lesie jeszcze nie dane było mi biegać, ale w parku tak, no i jest pięknie jesienną porą. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie poddawaj się, szukaj przyjemności w tym co robisz lub szukaj czegoś innego co ci tą przyjemność sprawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. najważniejsza jest droga...droga do cela...nią trzeba się upajać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…