Przejdź do głównej zawartości

It's really simple, what do you want?

Za chwilę już grudzień i Święta, Sylwester.. miało być pięknie, a nie było. Na szczęście może ta już świąteczna atmosfera na mnie wpłynęła, ale przychodzę do Was z dobrą wiadomością - biegam sobie :D póki co rekreacyjnie bardzo, powoli i w ogóle. Znów z dziwnymi piosenkami. Całe 10 km z nimi wytrzymałam, więc jednak takie najgorsze to one znowu nie są :D

Co więcej, kolejną dobrą wiadomością jest to, że moje domowe ćwiczenia nie okazały się być wykonywane na darmo. Biegowa moc powraca! Biegowa ja powraca! A i brzuch nie boli :)

Na trening miałam wyjść początkowo koło 15, ale siła wyższa, tj. jedzenie, mi nie pozwoliło :) i tak minęło kilka godzin :D i tak koło 18 się zwlokłam się z łóżka. 
Temperatura poniżej zera - kurdeee. Dawno nie biegałam jednak! Ostatnio był chociaż jeden stopień na plusie. A teraz taki mróz. Jeszcze śnieg na Bulwarach. I do tego zamarznięte kałuże! Jeszcze świąteczne ozdoby na Moście Dębnickim! Tyle się zmieniło a ja to bym przegapiła. W porę się opanowałam i zaczęłam biegać, ufff :D


Zdając sobie sprawę, że może być ciężko i zatrzymywać się mogę, wolałam się ubrać cieplej niż później narzekać, że  jest mi zimno, gdy muszę maszerować. No i ubrałam tę nieszczęsną kurtkę, było gorąco! Ale inni biegacze też strasznie poubierani byli, więc chyba nie przesadziłam :D

W połowie trasy dowiedziałam się, że moja pętla wynosić będzie ok. 8 km. Miałam nie wydłużać, tylko lecieć prosto do domu. Nie wiem co mnie podkusiło by jednak sobie dobić te 2 km :D ale nie żałuję, bo  gdzieś na 7 km przypomniało mi się, co takiego fajnego jest w tym bieganiu, dlaczego lubię trenować. Przypomniało mi się, że mimo chłodu panującego obecnie na dworze, jak się biega jest ciepło i wszelkie obawy, że zamarznę są niepotrzebne. Oczywiście dopóki człowiek się nie zatrzyma, później to różnie bywa :) 
I zaczęłam się zastanawiać, czemu wolałam ostatnio ćwiczyć w domu, zamiast wyjść pobiegać. Nie znalazłam odpowiedzi. Nie szukam. Chcę zapomnieć, że nie chciałam biegać. Że znalazłam zamiennik. Chcę pamiętać, jak fajnie mi się biega. Bieganie jest fajne. Mimo wszystko.

Poza tym 2016 rok zapowiada się ambitnie, więc i ambitne treningi pojawić się powinny. Boo wiecie.. chciałam zrobić Perły Małopolski - 20 km, na 10 km szkoda czasu mi jechać. Ale z drugiej strony na chwilę obecną nie dam rady tyle górskiej trasy pokonać. Co robić? :(

Komentarze

  1. Ostatnie bieganie wyszło mi bokiem, dosłownie. :( Bolało mnie wszystko i do tego gorączka. A już miałam zamiary na pogodzenie się z bieganiem :D
    Kiedyś też lubiłam dobijać do okrągłej liczby km. :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…