Przejdź do głównej zawartości

"Chce o Ciebie walczyc, choc chyba nie potrafie.." - 11 listopada 1918 r.

Nareszcie! Udało mi się przysiąść i napisać kilka słów na temat ostatnich zawodów, w których miałam przyjemność wziąć udział :)
11 listopada 2015 roku już przed godziną 17 pod Pomnikiem Grunwaldzkim na Placu Matejki w Krakowie zaczęli się zbierać Biegacze - Patrioci. W jednym miejscu rozdawano opaski i agrafki, później dostaliśmy maski antysmogowe, a na końcu śpiewnik. Przez chwilę padał deszcz, zrobiło się zimno, ale to nic, zaraz pobiegniemy i będzie lepiej.
Co prawda, mowa była, że start będzie o 18, ale w końcu lepiej przyjść wcześniej, niż później :)
Do fejsbukowego wydarzenia dołączyło 271 osób, ilu z nich wzięło udział i ilu dodatkowo się przyłączyło nie mam pojęcia, ale było nas trochę.

Większość z uczestników, zgodnie z zaleceniami Organizatora, przyszła w czerwonych bądź białych koszulkach - miała wyjść ładna biało-czerwona flaga. Niektórzy przybyli dodatkowo z flagą :)


"Orężny wstanie hufiec nasz,Równo o godzinie 18 rozpoczęło się biegowe wydarzenie. Pod pomnikiem zapalono znicze, odśpiewaliśmy Rotę, odwróciliśmy się i zaczęliśmy biec w kierunku Rynku.
Początkowo więcej szliśmy niż biegliśmy, ale i tak było fajnie! Przechodziliśmy też przez Bramę Floriańską bodajże i wówczas mój zegarek stwierdził, że będzie sobie autopausy włączać, mimo że w ustawieniach miałam zablokowaną taką możliwość..
Wbieganie na Rynek było genialne. Ludzie siedzący w ogródkach zaczynali wstawać i klaskać nam. Jeden Pan nawet, trzymając kufel piwa w ręku, powiedział, że wypije za nas :)
Podbiegliśmy pod scenę Lekcji Śpiewania, gdzie ze sceny nas bardzo ładnie przywitano :) mieliśmy zaśpiewać jakieś pieśni wraz z nimi. Pierwszej nie pamiętam. Drugą była moja ulubiona - ta powyżej zalinkowana :)


Z Rynku uciekliśmy Bracką i zmierzaliśmy już w kierunku Wawelu i Bulwarów. Przed nami jechała Policja, dzięki czemu mogliśmy się czuć na trasie w miarę bezpiecznie - wiadomo co ludzie lubią robić w Święto Niepodległości..
Tempo narzucone przez radiowóz początkowo było strasznie wolne, później się trochę rozkręcili i można było sobie troszkę szybciej pobiec. Ale nie na długo :)
Między Biegaczami jechał także Pan na rowerze. Do rowera był przymocowany wózek z radiem, dzięki czemu mieliśmy przyjemność słuchać także  pieśni patriotycznych w trakcie biegu, a jeśli słowa niektórych znaliśmy, to można było i pośpiewać - w końcu tempo nie było typowe na dychę.
Przyznaję się, że dawno nie miałam okazji posłuchać patriotycznych pieśni. Taa, niby mogłam sobie sama włączyć na yt, ale chyba wiecie jak to jest! Także słuchałam tego ostatni raz na akademii szkolnej w liceum. Dawno.
Na Bulwary wjechała policja :D trochę śmiesznie to było bo co jakiś czas musieliśmy się zatrzymywać - biegłam w środku to nie wiem z jakich powodów ;) ale może dlatego, że trzeba było przestawiać barierki na Bulwarach? W końcu fragment Bulwarów jest zamknięty z powodu remontu?


Pomimo to nie ma zwątpienia, 
Dodawał sił wędrówki kres...Gdzieś w połowie okrążenia Błoń zatrzymaliśmy się. Początkowo nie wiedziałam czemu kazano nam się zatrzymać. Czyżby koniec biegu? Przecież zegarek nie pokazuje jeszcze tych 7 czy 8 km.. jak się okazało nadszedł czas odśpiewania pieśni "My Pierwsza Brygada".
Po chwili zaczęliśmy biec na nowo. Okrążenie Błoń czas dokończyć - im szybciej, tym lepiej, w końcu ich nie lubię!
W pewnym momencie większość biegaczy zaczęła przyspieszać. Zdziwione z Justyną nie wiedziałyśmy o co chodzi. Przyjęłyśmy, że bieg się kończy, ale pewne nie byłyśmy. Mimo to przyspieszyłyśmy. I słusznie. Bo za chwilę bieg się skończył :D

Po okrążeniu Błoń, gdy już wszyscy dotarli do "mety" odśpiewaliśmy Hymn Polski.
Bieg zakończył się poczęstunkiem - ciepłą herbatą i domowym ciastem. Następnie losowaliśmy medale :) mi się na szczęście udało go otrzymać - jest ładna pamiątka z biegu !
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…