Przejdź do głównej zawartości

Dear Reader..

Witajcie w 2016 roku!
Na blogach nastał czas podsumowań, refleksji i postanowień. 

U mnie odkąd pamiętam nigdy nie było noworocznych postanowień. Może nie zrozumiałam tej idei, tego popędu społeczeństwa do wyznaczania miliarda celów których realizacja zaczyna się akurat 1.01, w drastycznych przypadkach zmieniających z dnia na dzień życie o 180 stopni. Natomiast z zamiłowaniem przysłuchuję się w połowie lub pod koniec stycznia (taak, tak, już tak wcześnie!) znajomym, którzy ubolewają, że z postanowień nic nie wyszło już na samym początku. Czasem jest gorzej, czasem po spisaniu listy zmian po prostu o niej zapominają..

Ale po co to? Tak naprawdę zmienia się przecież jedna cyfra, nic więcej. Ostatni dzień grudnia podobny jest do pierwszego dnia stycznia. Podobno spisanie celów pomaga w ich realizacji, bez względu na to kiedy się je spisze, połowa lutego też jest niczego sobie! Tylko wiecie, spiszmy te zadania, które naprawdę zamierzamy podjąć a nie tylko chcemy. Sama chęć i spisanie nic nie zdziała, wierzcie mi.

Podsumowań również nie będzie - nie robię tygodniowych, miesięcznych, rocznych; nie chcę. Zamiast tego chciałam wprowadzić inny element w tym poście - podziękowania.

Minione 12 miesięcy były świetnymi miesiącami. Złożyło się na nich wiele czynników, a wśród nich było prowadzenie bloga, który w sporej mierze istnieje również dzięki Tobie.
Dziękuję Ci, że jesteś ze mną, odwiedzasz mojego bloga, czytasz moje wpisy i czasem komentujesz. Każdy Twój komentarz jest dla mnie ważny (mimo że mam tendencję do nieodpowiadania, przepraszam) - wtedy wiem, że po drugiej stronie ekranu rzeczywiście ktoś jest, że mam dla kogo siadać przed komputerem i pisać, mimo że czasem się tak nie chce, bo wolałoby się posprzątać, poczytać książkę czy poleżeć w łóżku.
Mam nadzieję, że moje posty w jakiś sposób pozytywnie wpłynęły na Twoje życie, chociażby wywołały uśmiech na Twoich ustach. Wierzę, że lubisz wracać do moich starych postów a także czytać te bieżące.
Dzięki temu, że Wy jesteście, jestem i ja w blogowym świecie, rozwijam się i staram się dla Was tworzyć coraz to lepsze posty, by było ciekawiej, zabawniej, bardziej motywująco. Po prostu wiedząc, że to czytasz staram się dla Ciebie i skupiam się nad kolejnymi wpisami, szanując Twój czas.

Dziękuję także Znajomym. Za pytania, za pomocą których strasznie wchodzą na ambicje:
"- I co, będziesz biegać?
- Yyy, no nie e, zimno jest na dworze i zmęczona jakaś jestem.
- Aha, czyli znów to samo. A wczoraj mówiłaś, że dziś biegasz. Jesteś leniem!"
I mimo że początkowo jestem strasznie zdenerwowana, mam ochotę rzucić telefonem i schować się pod kołdrę. Zamiast tego biorę biegowe rzeczy i myślę: pokażę jaki to jest ze mnie Nieleń - nie za każdym razem tak jest, niestety :D

Dziękuję tym którzy wspierają, którzy biegają ze mną, nawet jeśli o tym nie wiem, że biegną ze mną :D


Od kilku dni mamy 2016 rok. Szybko czas leci, co?
Właśnie. Wobec tego chciałabym życzyć Ci, Czytelniku, dużo energii do pracy, podejmowania działań, które przyniosą Ci szczęście. I nie życzę Ci życia bez przeszkód..
Boo pamiętaj. Czasem może coś nie wyjść. Ważne jest byś się nie poddał i wciąż walczył, jeśli nadal zależy Ci na celu. Bierz się do dzieła, powodzenia!

Szczęśliwego Nowego Roku!

Komentarze

  1. Gratuluję Ci owocnego roku i trzymam kciuki za Twoje dalej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie wyznaczam sobie postanowień noworocznych. Jeśli chcę coś robić, to po prostu to robię. Trzymam kciuki za kolejny rok! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…