Przejdź do głównej zawartości

Home is only one..

Są chwile, kiedy zwyczajnie mi ciężko, smutno. Chwile, kiedy usiadłabym z kawą w ręku, zapaloną świeczką i patrzyła się bezmyślnie przez okno. Z oczami pełnymi smutku. Tak po prostu.  Niby nic się nie wydarzyło, wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale w głębi duszy czuję, że coś jest nie tak, jak być powinno. Za kilkanaście godzin czeka mnie dłuższe wybieganie. Nie napiszę tym razem, że na samą myśl o wyjściu na trening skaczę z radości. Nie jest tak. Nie wiem nawet w którym kierunku mam pobiec. Zakrzówek, Las Wolski czy Bulwary? Może stadion? Będzie cokolwiek, byleby zacząć ruszać nogami, reszta sama się wyklaruje. I nie, tym razem 30 km nie będzie :) bo już za 8 dni półmaraton, trzeba się oszczędzać! A za dwa tygodnie Święta - w końcu pojadę do domu. I tam, jak dobrze pójdzie, czekać będzie na mnie dłuższe wybieganie z Pieskiem ii świeże powietrze ;)i czas znów szybko minie, ledwo zdążę się rozpakować, trzeba będzie znów z ciężkim sercem wsiadać do pociągu, znów jechać, znów zacisnąć zęby i żyć. Na odległość.
Tak czasem się zastanawiam, dlaczego zdecydowałam się na miasto tak oddalone od domu. Że niby spełniam marzenia i w ogóle, dokładnie tak.
A tak naprawdę strasznie tęsknię. Przesiaduję wieczorami zamyślona, sercem będąc kilkaset kilometrów stąd. Tylko to ciało. Echh, czemu ono nie chce się teleportować? I niby powinnam się przyzwyczaić do takiego życia na odległość. Nie mówić, że chcę do domu i tęsknię za Rodzicami. Przecież stara już jestem, więc nie powinnam się tak zachowywać. No fakt, stara, ale tęsknię i z tej tęsknoty czasem mi jest okropnie źle, cóż poradzić.
Czasem również są sytuacje, kiedy tak bardzo chciałoby się porozmawiać z Mamą. Wysłuchać Jej rad. Po prostu być z Nią. Sama obecność też pomaga. Ale nie można. Zostaje telefon, jednak to nie to samo, przynajmniej dla mnie. 

Czasem jest tak trudno samemu.

A ja.. ja przecież jestem tylko człowiekiem.. który kocha i tęskni, tak bardzo.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…