Przejdź do głównej zawartości

A lot needs to be done


Wiosenna pogoda bardzo sprzyja biegaczom! Nic tylko biegać, nieprawdaż?

I ja tez wpadałam w taki piękny tryb biegowy. W nogach mam już troszkę kilometrów i powinno być tylko lepiej, przynajmniej takie jest założenie. W końcu za niedługo jest pierwszy z biegów w cyklu pereł małopolski. Póki co mam opłacony tylko jeden z biegów. O tym, co będzie z następnymi zadecyduję na mecie - najprawdopodobniej rozłożę to sobie na 2 lata. Do startu zostało już tylko kilkanaście dni. Cieszę się na to niesamowicie. Mój pierwszy górski półmaraton ! Tyle kilometrów w pięknych okolicach.. a na mecie niesamowity medal.

Tyle o najbliższej przyszłości.

Co do dotychczasowych treningów - nie jestem do końca w stanie zrozumieć swojego podejścia do biegania. Nie wiem jak to się dzieje, że raz biegam dość dobrze, żeby po kilku dniach okazywało się, że nie daję rady na o wiele krótszym dystansie. 

Poza tym nie wiem, czemu przed treningiem na samą myśl o zbliżającym się bieganiu nie mogę się doczekać momentu, kiedy wyjdę już na zewnątrz, aż wybije godzina początku treningu. Natomiast, w momencie gdy już wyjdę zamiast myśleć o tym, że dam radę przebiec jeszcze trochę albo w ogóle o czymś niezwiązanym z bieganiem, wmawiam sobie, że już mi się nie chce biec, nie mam sił i w ogóle po co się męczyć. Czyżby czasem dopadało mnie myślenie niebiegacza?  Tylko nie to..

Za sobą mam swój pierwszy trening z nowym biegowym gadżetem! Na jeden z treningów wzięłam bowiem wreszcie mój biegowy plecak! Pierwszy mój bieg, kiedy miałam przy sobie bukłak – poprzednim razem miałam sam plecak, albowiem założeniem było, że po skończonym treningu idę do sklepu – przecież trzeba gdzieś te zakupy schować. 

Teraz w planach po pierwsze – było troszkę dłuższe wybieganie. A po drugie – upał za oknem – jak jest tak gorąco to wiadomo, ze będzie pić się chciało, a przy Bulwarach raczej nic do picia się nie dostanie, w przystępnej cenie przynajmniej. Ambitnie wyciągnęłam bukłak z plecaka, nalałam do niego wodę, zamknęłam i wrzuciłam do plecaka. No dobra, przyznaję - to wrzucanie bukłaka do plecaka zajęło mi kilka chwil. Nie pamiętałam jak miała być ułożona ta śmieszna rurka. Zdesperowana musiałam posłużyć się wyszukiwarką i pooglądać zdjęcia innych biegaczy z biegowymi plecakami. Tak wiem, śmieszne to. Ogólnie to zabawna jestem przecież.

Jak się okazało, źle zamknęłam bukłak, a raczej nie wiedziałam, że trzeba zrobić tak, by nie pozostała w nim ani odrobina powietrza. Dzięki temu, zamiast spokojnego biegu, miałam bieg z chlupoczącą na moich plecach wodą, achh jak cudownie. Później doszły do tego jeszcze dzwoniące klucze, to już w ogóle czyste szaleństwo. Słychać mnie było na drugim końcu Krakowa, niestety.
I tak sobie biegłam w ten piękny słoneczny dzień, strasznie gorąco było ale co tam. W końcu mam wodę w plecaku, to nawet upały mi nie są straszne, wręcz przeciwnie. Strasznym natomiast było to, ile ludzi znajdowało się wtedy na Bulwarach. Z racji tego że biegać przez płotki umiem wówczas gdy są one dość niskie – sięgają mi do bioder, nie chciałam ryzykować i robić ludziom krzywdy poprzez przeskakiwanie im nad głowami, bawiłam się slalomami. Ominąć jak najwięcej ludzi – nie zderzyć się z nikim, a jednocześnie nie stracić tempa biegu. Tak, to jest dopiero wyzwanie! Nie do końca mi to wychodziło, ale jak to mówią – trening czyni mistrza. Także biorąc pod uwagę fakt że jest coraz cieplej i coraz więcej ludzi wychodzi na spacery przejażdżki czy co tam jeszcze jest, będę miała szansę wypracowania sobie techniki biegu w podobnych okolicznościach.


Swój trening zakończyłam na 19 km, co jest całkiem dobrym dystansem. Z tempem był większy problem. Pod koniec biegu (a tak naprawdę od połowy) nie chciało mi się już biec, miałam ochotę iść – biec i tak w kółko. W ramach nałożonej na siebie w trybie natychmiastowym kary, nie przebiegłam ostatniego kilometra. Nie chciałam mieć możliwości chwalenia się wszystkim dookoła że przebiegłam aż 20 km. Nie. Zamiast tego przebiegłam 19 km. I tym razem musi mi to wystarczyć. Ale nie na długo. Niebawem znów zaatakuję jakiś dłuższy dystans. Może pójdzie mi tym razem o wiele lepiej. Zobaczymy :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…