Przejdź do głównej zawartości

I swear, I can run..

"Za mną" już "drugi" parkrun ;)

Rano obudziło mnie piękne słońce. Jak wyjrzałam przez okno, zobaczyłam niebieskie niebo bez ani jednej chmury. WIOSNA !

Sprawdziłam jeszcze temperaturę - okazało się, że tak kolorowo to znów nie jest, gdyż jak się okazało było -1, echh zimno. 
Ja jednak liczyłam na to, że tragicznie nie będzie, w końcu słońce świeci. Czując tę piękną wiosnę, zwłaszcza, że w pokoju było strasznie ciepło, postanowiłam ubrać się na krótko. Niestety. Nie wiem dokładnie, co ja sobie wtedy dokładnie myślałam kompletując strój..

Chwilę po wyjściu z bloku wiedziałam już, że popełniłam błąd, źle się ubrałam. Nie było jednak czasu by się przebrać, więc zacisnęłam zęby i pobiegłam przed siebie, z endomondo. Zegarku wróóóóć w końcu! ;/

Fot. Richie Kułaga
Po ok. kilometrze, gdy musiałam zatrzymać się na przejściu dla pieszych podszedł do mnie jakiś chłopak, mówiąc: "Przepraszam bardzo, ale nie jest Ci zimno? Spójrz na mnie: mam czapkę, kurtkę dlugie spodnie i trochę marznę, zwłaszcza jak na Ciebie patrzę, a Ty tak na krótko? Jak to?" :D nie bardzo wiedziałam co na to odpowiedzieć, ale zaczęłam coś o tym, że jak się biega to przecież ciepło jest. Popatrzył na mnie z niedowierzaniem i gdy zapaliło się zielone światło i powiedziałam, że muszę iść, to on: "Nie idź, biegnij, bo będzie Ci zimno!". 

I tak sobie pobiegłam na Błonia, uświadamiając sobie, że nie wzięłam swojego nr parkrunowego, echh no, trudno się mówi, może da się to jakoś obejść - okaże się na miejscu jak to wygląda.
W połowie drogi, gdy już byłam na Bulwarach zaczęło robić mi się strasznie zimno, miałam wrażenie, że ręce mi odmarzną za chwilę - od łokci aż do dłoni niczego nie czułam. Zaczynało się robić źle :( żeby się jakoś ogrzać, postanowiłam pozostałą część trasy podjechać autobusem, poza tym i tak obawiałam się, że spóźnię się na start. Owszem, na chwilę zrobiło się lepiej. Zaczęły rozgrzewać mi się ręce, uff, nie odpadną! I z taką nadzieją i uśmiechem na twarzy wysiadłam z autobusu i udałam się na Błonia.

Oczekując na start znów zaczęło robić się zimno :( próbowałam jakoś to zmienić, ale ciężko było. Nie pomagało stanie na słońcu, machanie rękoma. Za chwilę zaczęliśmy biec. Może moja prędkość nie była jakaś powalająca, wiem, ale było na tyle szybko, że moje ręce zamiast się rozgrzewać, odmarzały. Na początku nie czułam dłoni, żeby ostatecznie nie czuć nic aż od ramion. Czułam się prawie tak jak w nocy gdy śpię jakoś dziwnie i krew nie płynie mi do ręki, przez co jest bezwładna. Teraz też tak miałam, tylko z innego powodu - z zimna. Swój parkrunowy bieg skończyłam na 1.5 km, niestety (dodając to co przebiegłam wcześniej wyszło trochę ponad 5 km) ;) bałam się jednak co mogłoby się ze mną dziać, chociaż równie dobrze mogło nie stać mi się nic złego ;) 


Fot. Richie Kułaga

Pozostały dystans sobie odpuściłam, czekałam dzielnie na koleżankę, wygrzewając się na słońcu i doprowadzając się do względnego stanu - jak schowałam ręce pod koszulkę to po ok. 20 min zrobiło mi się lepiej ;)

Tak, powyżej moje zdjęcia z biegu - pierwszy raz publikuję !

Do następnego parkrunu! :) trzeba polubić Błonia.. :D


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…