Przejdź do głównej zawartości

So let me tell You.. it's time for the truth

Czas na uzupełnienie relacji z zawodów. Relacji, której tak bardzo chciałam, ale wyszło zupełnie inaczej. Musiałam przeczekać i zobaczyć jak się to wszystko dalej potoczy. Dziś już wiem i ze spokojem mogę działać. Przeczytajcie..

Jeśli jeszcze nie czytaliście wpisu dot. Półmaratonu Mierzęcin,to serdecznie Was tam zapraszam, nie będzie dziś bowiem powielenia relacji, tylko uzupełnienie pominiętego tam wątku.

Już jakiś czas temu zapisałam się na Półmaraton Mierzęcin - w którym też wzięłam udział (pomijam zatargi z organizatorami, bo to jest inna kwestia).

Ten bieg miał być zupełnie inny, wyjątkowy, najlepszy. Miałam przebiec go z moją Siostrą, którą swoją drogą usilnie namawiałam już jakiś czas do biegania. W jej głowie nieśmiało zaczęła tlić się iskierka, która miała doprowadzić do zapisania się na bieg na 6 km. 

Miałyśmy przebiec to razem, razem przekroczyć linię startu i razem otrzymać medal.

Stało się jednak inaczej. Siostra nie zapisała się na bieg, nie mogła wziąć w nim udziału. I prędko nie weźmie w jakimkolwiek. Pominę okoliczności, które do tego doprowadziły.

Skoro zostałam sama na zawodach zapisałam się i opłaciłam bieg na 21 km. Z pewnym postanowieniem, którego realizacja ze względu na zawirowania i wątpliwości czy bieg aby na pewno się odbył i niejasność stanowiska Organizatora co do ewentualnego zwrotu spełnionych przez niego świadczeń, musiała zostać odłożona w czasie.

Dziś jednak wiem, że medalu mi Organizator oddać nie każe, koszulki zresztą też nie. Na szczęście. Dzięki temu, tak jak postanowiłam, medal swój mogłam oddać Siostrze - osobie, która chciała go zdobyć, lecz nie mogła. Teraz już wiem, że jest w odpowiednich rękach i że osoba, która go ma zasłużyła na niego w 100%, nawet jeśli nie była uczestnikiem biegu. I uprzedzę pytania - nie było mi szkoda medalu, tak po prostu ;)

Tylko tyle mogłam zrobić.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Oh, I'm happy here !

Witajcie Moi Drodzy!Od dawna mnie tu nie było - już mówię co jest! Na zawody się nie zapisuję - najbliższe pewne starty to Bieg Trzech Kopców, później Poznań Maraton (Korona Maratonów Polski się sama nie dokończy..) :D wcześniej nic nie mam biegowego w kalendarzu - zastanawiam się jeszcze i może dorzucę jakieś dwa biegi górskie i tyle mojego zawodowego biegania.


Tak, dobrze widzicie, uciekłam od zawodów. Medale medalami, atmosfera atmosferą, pakiety startowe pakietami startowymi - ale jeśli mam wybrać: opłacić zawody czy kupić książkę, to (ciekawe czy wiecie..) wolę kupić książkę a na trening pójść do Lasu, o tak, dla siebie i ze sobą. Bez zastanowienia! :)


Jednakże to, że zrezygnowałam w sporej mierze ze startów w zawodach, wcale nie oznacza, że porzuciłam sportową część życia. Co to, to nie. Nie umiałabym tak, a jak doprowadzam do sytuacji, gdy trening był wieki temu (tj. max 3 dni wcześniej) to przestaję być sobą. Nie martwcie się więc, bo trenuję - i powiem nawet więcej - sporo …

Will I see you again? - SZCZAWNICA 21.05.2017 R.

Tyle rzeczy mam Wam do opowiedzenia, a taka pustka mnie ogarnia, gdy siadam przed komputerem i chcę napisać kilka słów -  tak,  wiemy już, że na kilku się nie kończy, przynajmniej w moim przypadku, gdy opisuję relację z biegu.
Nie przedłużając - dzisiaj przybywam do Was z niedzielnym biegiem. Znaczy nie! Pozwólcie, że powiem wprost - z półmaratonem górskim ! :) Moja Droga Szczawnico, o Tobie mowa :D słuchajcie co się tam działo :)
Do Szczawnicy początkowo miałam jechać z kolegą; plany się zmieniły, a raczej kolega przypomniał sobie, że po zawodach ma koncert i musi bardzo szybko wracać. Niepewna swojej kondycji, zwłaszcza po sprawdzeniu wyników z poprzedniej edycji biegu, stwierdziłam że lepiej będzie jak pojedziemy osobno - żadne z nas nie będzie się stresowało tym, że nie zdążę pojawić się o czasie na mecie.
I tak właśnie decyzja podjęła się za mnie - wybrany został transport oferowany przez organizatora. O 7 mieliśmy wyruszyć, wstać więc musiałam przed 5 - niby bardzo wcześnie, a …

We run away.. PERLY MALOPOLSKI - KOSCIELISKO 17.09.2017 R.

Najwyższy czas na relację z biegu wspólnie zaplanowanego w Szczawnicy, potwierdzonego w Zawoi - takiego koleżeńskiego, z uśmiechami, pomocą na trasie.. Czas na Kościelisko!
Z Krakowa do Kościeliska wybraliśmy się razem z Mikołajem i Emilką. Na miejscu miała czekać na nas Karolina z Natanem i Milanem. Jak się okazało byli też i rodzice Karoliny, którzy podratowali Mikołaja śniadaniem, a mnie i Emilię kanapkami na drogę powrotną ;) mając dużo czasu zaczęliśmy się rozglądać za depozytem, szatniami, prysznicem. Spotkaliśmy Organizatora, który powiedział nam gdzie, co i jak. Opowiedział chwilę o wcześniejszych edycjach biegu. Spytaliśmy się go, czy będzie błoto? Na co odparł: "Błoto? Nie, błota nie. Za to będzie duuużo błota." Cieszyć się? ;)
Jako pierwsze swoje zawody miały dzieci. Oczywiście poszliśmy kibicować Natanowi i Milanowi, którym to udało się zdobyć - każdemu w swojej kategorii wiekowej - pierwsze miejsce. Gratulacje chłopaki! :)
Następnie musieliśmy się szybko przebr…